Kredyt 5 tys online - sprawdź warunki i weź kredyt 5 000 zł

Kredyt 5 tys online - jak dostać kredyt na 5 000 zł przez internet?

Zobowiązanie finansowe w wysokości 5 tysięcy złotych jest coraz częściej wybieraną ofertą banków i firm pożyczkowych. Zastrzyk gotówki w takiej postaci pozwala na wyjazd na wakacje, odświeżenie garderoby, czy niewielki remont. Po taki, stosunkowo niewielki, kredyt konsumencki można zgłosić się zarówno do banku. Można także wybrać ofertę firmy pozabankowej, lecz w takim wypadku nie będziemy mieć do czynienia z kredytem, tylko pożyczką pozabankową, ponieważ kredyty są produktami finansowymi zarezerwowanymi tylko dla instytucji bankowych. Jak otrzymać kredyt 5 tys online lub pożyczkę 5 tys online? Wszelkich niezbędnych informacji udzielamy poniżej.

Kredyt 5 tys online - jak dostać kredyt na 5 000 zł przez internet?

Kredyt 5 tysięcy złotych przez internet

Po kredyt 5 tys udajemy się zazwyczaj do banku. Oczekiwanie na decyzję kredytową może tam trwać dosyć długo, a nie w każdej sytuacji mamy ochotę i możliwość czekać. W dzisiejszych czasach alternatywą dla instytucji bankowych są firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek na 5 tys złotych online.

Zaciągnięcie pożyczki na 5 tysięcy złotych online to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie. Dodatkowo w większości przypadków taka kwota może znaleźć się na naszym koncie bardzo szybko. Wiele firm pożyczkowych deklaruje, że są w stanie udzielić pożyczki w 15 minut, dlatego też o takich zobowiązaniach zwykło się mówić, że są to chwilówki online lub pożyczki od ręki.

Jeżeli zależy nam jednak na kredycie gotówkowym, wtedy powinniśmy udać się do banku oraz dopełnić wszelkich formalności, składając odpowiedni wniosek kredytowy wraz z załącznikami.

Kredyt gotówkowy 5 tyś - jakie warunki?

Chociaż kredyt na 5 tysięcy złotych jest relatywnie niewielkim zobowiązaniem, także wymaga od nas dobrej historii kredytowej. Warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać taki kredyt bankowy to przede wszystkim:

 • polskie obywatelstwo
 • ukończony osiemnasty rok życia
 • dobra historia spłacania poprzednich zobowiązań
 • regularne zarobki.

Zarówno instytucje bankowe jak i renomowane firmy pozabankowe, zawsze sprawdzają naszą zdolność kredytową oraz wpisy w bazach dłużników. Nie wiesz czym są bazy dłużników? Sprawdź nasz wpis: BIK, BIG, KRD, ERIF, RDN - co znaczą te skróty? Jak sprawdzić rejestry dłużników?

Jak dostać kredyt lub pożyczkę 5 tys?

Otrzymanie kredytu na 5 tysięcy złotych zazwyczaj nie jest trudne. To relatywnie niewielkie zobowiązanie, które może być udzielone przez każdy bank. Aby otrzymać taki kredyt w banku trzeba odwiedzić placówkę, wypełnić wniosek przez internet lub skonsultować się z telefonicznie z doradcą. Po wypełnieniu odpowiedniego wniosku oraz załączeniu dokumentów, mamy szansę otrzymać kredyt na 5 tys złotych.

W przypadku instytucji pozabankowych zazwyczaj całość formalności załatwia się wyłącznie poprzez internet.

Aby otrzymać pożyczkę na 5 tysięcy złotych trzeba zalogować się na stronie internetowej firmy pożyczkowej, z której chcemy skorzystać. Konieczny do tego będzie własny adres email oraz dostęp do bankowości internetowej.

Bardzo ważnym krokiem jest także wypełnienie wniosku pożyczkowego, w którym musimy zawrzeć takie informacje jak:

 • swoje dane osobowe,
 • numer PESEL,
 • numer dowodu osobistego,
 • dane pracodawcy,
 • wysokość zarobków,
 • informacje o pozostałych zobowiązaniach finansowych.

W przypadku kwoty 5 000 zł, możliwe jest uzyskanie pożyczki na dowód. Wystarczy we wniosku pożyczkowym wskazać wszelkie informacje z dowodu osobistego, między innymi imię i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz numer pesel. Pożyczkę przez internet na konto bankowe możemy otrzymać nawet w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku pożyczkowego.

Kredyt 5 tys bez bik?

Istnieje pewne przekonanie, że firmy pozabankowe mają bardzo liberalne zasady przyznawania pożyczek. Wszystkie wiarygodne i polecane firmy pozabankowe sprawdzają swoich klientów w bazach Biur Informacji Gospodarczej. Właśnie dlatego otrzymanie pożyczki w momencie, kiedy znajdujemy się w bazach dłużników może okazać się naprawdę trudne.

Kredytu na 5 tys bez bik nie uzyskamy w instytucji pozabankowej jeszcze z jednego istotnego powodu. Kredyty są to produkty finansowe, które są zarezerwowane wyłącznie dla instytucji bankowych. Starając się o zobowiązanie finansowe w instytucji pozabankowej, zawsze staramy się o udzielenie pożyczki. Jednakże również w przypadku instytucji pozabankowych, otrzymanie pożyczki na 5 tysięcy bez bik jest niemalże niemożliwe, ponieważ renomowane instytucje pozabankowe również weryfikują swoich wnioskodawców w bazach dłużników.

Instytucje bankowe zawsze weryfikują swoich wnioskodawców w biurach informacji kredytowych, dlatego otrzymanie kredytu 5 tys bez bik jest tym bardziej niemożliwe w banku.

Kredyt 5 tys bez zaświadczeń?

W przypadku kredytu na pięć tysięcy złotych zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy zazwyczaj nie są wymagane. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zostaniemy poproszeni o wyciąg z konta, na które wpływa nasze wynagrodzenie.

Otrzymanie kredytu na 5 tysięcy całkowicie bez zaświadczeń jest obecnie mało prawdopodobne. Warto jednak pamiętać, że dokładne sprawdzenie historii kredytowej zapewnia bezpieczeństwo klientowi, który może potencjalnie mieć problemy ze spłatą długu.

Kredyt 5 tys - na rok, na 2 lata czy na 3?

Jak wiadomo według polskiego prawa najdłuższy okres kredytowania w przypadku kredytów konsumpcyjnych wynosi sto dwadzieścia miesięcy, czyli dziesięć lat. W przypadku tak relatywnie niskiego zobowiązania jak pożyczka lub kredyt 5 tys złotych ani firmy pożyczkowe, ani banki nie proponują klientom tak wielu rat. Najczęściej kredyt udzielany jest maksymalnie na okres dwóch – trzech lat.

Bezpieczne pożyczanie pieniędzy powinno być dobrze zaplanowane, dlatego najlepiej wybrać taki plan ratalny, który będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom. Warto pamiętać, że im więcej rat, tym są one niższe, jednak ostateczny koszt kredytu bardzo często w takich przypadkach wzrasta.

Kredyt 5 tys - jakie raty?

Dla wielu osób wysokość raty jest najważniejszym kryterium podczas wybierania najlepszego dla siebie kredytu. Nie da się ukryć, że to właśnie ona w największym stopniu wpływa na organizację domowego budżetu.

Wysokość raty kredytu zależy od kilku kryteriów. Mowa tu przede wszystkim o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania (RRSO) oraz ilości rat, na które się zdecydujemy. W przypadku kredytu na 5 tys złotych wysokość miesięcznej raty nie powinna być szczególnie wysoka – zazwyczaj nie przekracza ona dwustu złotych, chociaż oczywiście nie jest to reguła.

Kredyt 5 tys - kalkulator Saverium

Nawet tak relatywnie niewielkie zobowiązanie finansowe jak kredyt 5 tys online powinno być poprzedzone wnikliwą analizą. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z narzędzia, takiego jak kalkulator kredytowy online Saverium.

Dzięki kalkulatorowi kredytowemu można błyskawicznie zorientować się na jaki kredyt można sobie w tym momencie pozwolić. Dodatkowo narzędzie to pozwala na sprawdzenie takich kryteriów jak:

 • wysokość raty kredytu,
 • rodzaj raty,
 • prowizja,
 • wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO),
 • całkowity koszt zobowiązania.

Wszystkie wymienione wyżej kryteria można znaleźć w umowach kredytowych. Kalkulator kredytowy online pozwala jednak szybko sprawdzić wysokość rat czy kwotę odsetek lub prowizji. Dzięki wykorzystaniu kalkulatora kredytowego online, możemy złożyć wniosek kredytowy. W Saverium, wypełniajac jeden prosty wniosek, otrzymamy kilka propozycji - zarówno kredytów bankowych jak i pożyczek pozabankowych. Saverium współpracuje z renomowanymi instytucjami, a pełną listę partnerów możesz znaleźć w zakładce Nasi Partnerzy.

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na kredyt 20 tys, 10 tys czy na 5 tys, decyzja ta powinna być bardzo dobrze przemyślana. Zobowiązanie finansowe na 5 tys złotych jest stosunkowo łatwe do uzyskania w momencie, kiedy mamy stałe dochody i relatywnie dobrą historię kredytową. Zanim jednak podejmiemy decyzję najlepiej skorzystać z intuicyjnego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytowy online. Warto również dokładnie zastanowić się nad obecnym i przyszłym poziomem wydatków. Każde zobowiązanie finansowe, niezależnie, czy jest to kredyt 5 tys zł w banku czy pożyczka 5 tys zł w firmie pozabankowej, powinno być zaciągnięte tylko wtedy, gdy mamy całkowitą pewność terminowej spłaty zobowiązania wraz z odsetkami i prowizjami.

Powiązane artykuły