Kredyt 20 tyś złotych na dowolny cel – najlepsze oferty

Kredyt 20 tys. złotych - pożyczki pozabankowe do 20 000 zł przez Internet

Pożyczka 20 tyś to bardzo popularne zobowiązanie finansowe, którego udzielają zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe. Rozważając tego typu pożyczkę przez Internet zapewne zastanawiasz się ile będzie wynosiła rata oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać. Podpowiadamy, jak bezpiecznie i szybko wciąż kredyt na 20 tysięcy złotych.

Kredyt 20 tys. złotych - pożyczki pozabankowe do 20 000 zł przez Internet

Kredyt 20 tys. przez internet

Czasami sytuacja sprawia, że pieniądze są potrzebne szybko. Kredyt gotówkowy w banku wymaga wielu formalności, dlatego coraz więcej osób decyduje się na poszukiwanie szybkiej pożyczki od ręki. Czy możliwe jest, aby uzyskać zobowiązanie na kwotę 20 tysięcy złotych w instytucji pozabankowej? Jak najbardziej.

Obecnie coraz więcej firm pożyczkowych udziela swoim klientom pożyczek gotówkowych w takiej wysokości. Mogą to być zarówno pożyczki pozabankowe dla firm, jak i dla osób prywatnych. Oczywiście, ze względu na kwotę nie mamy do czynienia z typowymi chwilówkami online, których okres spłaty wynosi zazwyczaj 1 miesiąc – zazwyczaj jest to pożyczka online na raty.

Kredyt 20 tys. - jakie warunki trzeba spełnić?

Zwykło się myśleć, że instytucje parabankowe są dużo bardziej liberalne niż banki w kwestii pożyczania pieniędzy. Warto jednak mieć świadomość, że czasy, kiedy tego typu firmy rozdawały zobowiązania każdemu, kto o to prosił dawno minęły. O ile w ogóle istniały. Obecnie większość firm pożyczkowych, szczególnie przy tak dużych zobowiązaniach, sprawdza swoich klientów w biurach informacji gospodarczej. Pożyczki bez weryfikacji BIK lub pożyczki dla zadłużonych online są obecnie rzadką praktyką, szczególnie w przypadku wysokich zobowiązań, takich jak pożyczki do 20 000 zł.

Pożyczki pozabankowe przez Internet w wysokości 20 tysięcy złotych najchętniej przyznawane są osobom pracującym i otrzymującym regularne dochody. Najczęściej zastanawiamy się nad tym jaka wysokość pensji będzie akceptowalna dla parabanku. Zdolność kredytowa zależy jednak od wielu innych czynników, takich jak:

  • polskie obywatelstwo
  • rodzaj umowy o pracę
  • regularność dochodów
  • wydatki
  • uprawiany zawód
  • liczba osób w gospodarstwie domowym
  • wykształcenie

Wbrew pozorom parabanki także zwracają uwagę na naszą historię kredytową. Jeżeli w przeszłości mieliśmy problemy ze spłatą zadłużenia, może to wpływać negatywnie na ostateczną decyzję firmy pożyczkowej. Firmy pożyczkowe chętnie przyznają nawet wyższe kwoty swoim sprawdzonym klientom. Jeżeli wcześniej korzystałeś z usług danej instytucji i współpraca układała się dobrze, bardzo możliwe, że Twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Pożyczki pozabankowe do 20 000 zł

Pożyczka przez Internet na konto bankowe dostępna jest dla klientów zalogowanych na portalu danego pożyczkodawcy. Jak to działa? Po rejestracji w portalu należy wypełnić stosowny wniosek kredytowy. Znajdą się w nim nasze dane osobowe, numer dowodu osobistego a także numer konta i informacje o miejscu zatrudnienia.

Przy pożyczkach tego typu należy zazwyczaj potwierdzić wysokość swojego wynagrodzenia. Najczęściej nie jest jednak potrzebne zaświadczenie od pracodawcy. Wystarczy wyciąg z konta z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy, który zamieszczamy w systemie lub przesyłamy na adres email.

Kredyt 20 tys. online - jaka rata?

Wysokość raty w przypadku kredytu na 20 tyś złotych zależna jest od tego na ile rat się decydujemy. W tym wypadku wiele zależy od polityki firmy pożyczkowej. Niektóre z nich umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania nawet na 60 miesięcy, czyli pięć lat. W części z nich jednak możliwe jest zadłużenie się jedynie trzy lata – to jest 36 miesięcy.

W kontekście raty istotna jest także całkowity koszt kredytu, czyli to ile pieniędzy będziemy musieli dodać instytucji pozabankowej. W tym wypadku istotna jest RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z jednego z kalkulatorów kredytowych online. Pozwalają one na szybkie obliczenie zarówno całkowitej wysokości kredytu, jak i wysokości miesięcznej raty.

Warto zadbać o to, aby rata za kredyt 20000 była odpowiednia do stosunku naszych zarobków. Co to znaczy? Taki kredyt to zobowiązanie na kilka lat, warto więc dokładnie zastanowić się, czy rata nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Kredyt 20 000 zł - jak wziąć bezpieczne?

Pożyczka długoterminowe online to bardzo wygodna i ciekawa forma pożyczania pieniędzy. Najważniejsze jest jednak nasze bezpieczeństwo. Wiele osób ciągle jeszcze obawia się całkowicie internetowej obsługi klienta. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby wziąć pożyczkę przez Internet w sposób całkowicie bezpieczny.

Przede wszystkim warto korzystać z usług sprawdzonych firm. W Saverium.pl, naszymi partnerami są tylko i wyłącznie sprawdzone firmy pożyczkowe, działające na rynku finansowym od wielu lat, z ugruntowaną i pewną pozycją. Należymy do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, a także przestrzegamy Zasad Dobrych Praktyk ZPF. Masz więc gwarancję, że pożyczanie pieniędzy za pośrednictwem naszej platformy jest bezpieczne.

Zaleca się także dokładnie czytanie umowy kredytowej. Chociaż internetowa forma zachęca do załatwienia formalności jak najszybciej, warto dobrze wczytać się w to, co podpisujemy. W umowie musi się znaleźć całkowity koszt kredytu oraz wysokość poszczególnych rat. Bardzo ważna jest także kwestia warunków odstąpienia od umowy.

Wiele osób zastanawia się nad bezpieczeństwem swoich danych. Strony internetowe firm pożyczkowych są szyfrowane a dane weryfikowane za pomocą symbolicznych przelewów.

Kredyt 20 000 zł - podsumowanie

Pożyczki pozabankowe do 20 000 zł są dzisiaj całkowicie możliwe do wzięcia nawet w kilka minut. To rozwiązanie dla osób, które potrzebują środków finansowych szybko i nie chcą wdawać się w formalności, których zazwyczaj wymaga bank.

Warto jednak pamiętać, że obecnie firmy pożyczkowe również weryfikują swoich klientów. Szczególnie przy tak wysokich kwotach, zdolność kredytowa zostaje dokładnie przeanalizowana, nawet jeżeli proces ten jest zautomatyzowany.

Wybierając kredyt do 20 tys. przez Internet warto działać świadomie. Sprawdzajmy oferty poszczególnych firm pożyczkowych i porównujemy je ze sobą. Wypełniając tylko jeden wniosek na naszej platformie, uzyskasz kilka propozycji pożyczek lub kredytu i sam wybierzesz najlepszą dla Ciebie. Wnioskowanie o pożyczkę lub kredyt jest darmowe i nie obliguje do jego zaciągnięcia.

Warto pamiętać, że 20 000 zł to nie jest mała kwota i powinniśmy o nią wnioskować tylko wtedy, gdy nasza sytuacja finansowa jest stabilna, a my będziemy w stanie regularnie spłacać zobowiązanie, wraz z odsetkami i prowizjami.

Do zobowiązań finansowych należy podchodzić odpowiedzialnie. Należy także dbać o swoje bezpieczeństwo. Poznaj najlepsze praktyki bezpiecznego pożyczania pieniędzy przez Internet.

Powiązane artykuły