Czy kredyt na 70 tysięcy jest ofertą, którą można uzyskać tylko w banku? To pytanie spędza sen z powiek wielu potencjalnym kredytobiorcom. Taka kwota nie należy na najczęściej wybieranych, jednak w wielu sytuacjach życiowych może okazać się niezwykle pomocna. Dowiedz się na jakich warunkach udzielane są zobowiązania finansowe na tę kwotę oraz co dokładnie wpływa na wysokość rat. Dowiedz się wszystkiego na temat kredytu na kwotę 70 000 zł.
Czy uzyskanie kredytu gotówkowego na 70 tysięcy złotych jest trudne? Nie jest to niska kwota, dlatego jeszcze przed podjęciem decyzji o jej pożyczeniu warto zdawać sobie sprawę z tego, że będziemy musieli spełnić szereg warunków, które postawi przed nami bank. Tak duże kredyty bardzo rzadko udzielane są przez firmy pożyczkowe, dlatego to właśnie do banku należy udać się po pomoc.
A jakie dokładnie warunki musimy spełnić, aby kredyt konsumpcyjny w tej wysokości został nam udzielony? Niezbędna jest dobra historia kredytowa. Banki bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów, sprawdzając ich historię w bazach Biur Informacji Gospodarczej oraz Biurze Informacji Kredytowej. Trzeba więc mieć świadomość, że jeżeli w przeszłości mieliśmy problem ze spłatą zobowiązań, nasz wniosek może zostać rozpatrzony negatywnie.
Sprawdź:BIK, BIG, KRD, ERIF, RDN - co znaczą te skróty? Jak sprawdzić rejestry dłużników?
Zarobki są bardzo istotnym kryterium w przypadku ubiegania się o kredyt na 70 tys złotych. Uzyskanie takiego zobowiązania finansowego bez zaświadczeń o zarobkach jest w tym momencie niemal całkowicie niemożliwe. Wysokość otrzymywanych dochodów wprowadzamy w odpowiednim okienku we wniosku kredytowym. Musimy jednak oficjalnie je potwierdzić. W tym celu najczęściej stosowane są dwa rozwiązania. Klient może przedstawić specjalne zaświadczenie od pracodawcy lub wyciąg z konta bankowego, na które wpływa wynagrodzenie. Tylko od poszczególnego banku zależy, na które się on zdecyduje. Oczywiście sytuacja jest ułatwiona w momencie, kiedy ubiegamy się kredyt w banku, w którym mamy konto.
A ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt na 70 tys złotych? Przyjmuje się, że dolną granicę stanowią zarobki w granicach 3 000 – 4 000 złotych. Wiele jednak zależy od indywidualnej polityki każdego banku. Warto przy tym zauważyć, że kluczowa może być nie sama wysokość zarobków, ale to jak regularnie je otrzymujemy. Bank najbardziej przychylnie patrzy na klienta, który pracuje na stabilnej umowie o pracę. Co ciekawe, coraz częściej podczas rozpatrywania wniosków o kredyt bierze się pod uwagę także branżę, w której działa potencjalny kredytobiorca. Inną istotną kwestią jest ilość osób w gospodarstwie domowym, ilość osób na utrzymaniu a także stan cywilny.
Warunkiem otrzymania kredytu na 70 tysięcy złotych jest wypełnienie odpowiedniego wniosku kredytowego. Coraz częściej jest to możliwe zdalnie, przez internet. Warto jednak zaznaczyć, że inaczej niż w przypadku firm pożyczkowych, tutaj raczej nie obędzie się bez wizyty w placówce bankowej. W ostateczności można załatwić formalności podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem. Po złożeniu i pozytywnym rozpatrzeniu naszej prośby kredytowej, pieniądze zostają przelane na rachunek bankowy, wskazany we wniosku kredytowym.
W przypadku kredytu na 70 tysięcy złotych dla wielu klientów najważniejszym kryterium jest właśnie wysokość miesięcznej raty. Nie da się bowiem ukryć, że będzie ona stanowiła bardzo poważną część domowego budżetu przez co najmniej kilka lat. W istocie odpowiedź na pytanie ile zapłacimy w danym miesiącu jest mocno zależna od rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania kredytu oraz tego na ile rat ostatecznie się zdecydujemy.
Większość osób dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że im więcej rat będziemy musieli zapłacić, tym niższa będzie potencjalna kwota samej raty. Właśnie dlatego podczas wizyty w banku zazwyczaj zadajemy konsultantowi pytanie jaka jest górna granica długości kredytowania. Nie da się ukryć, że perspektywa spłacania kredytu przez dwadzieścia lat jest dla niektórych bardzo kusząca. W końcu w ten sposób raty stają się lekkie i nie obciążają budżetu. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że w tej kwestii ostateczny głos ma ustawodawca. Ten z kolei wyraźnie zaznacza, że kredyt 70 tys na 20 lat nie jest możliwy do uzyskania, jeżeli decydujemy się na zobowiązanie gotówkowe. Maksymalna ilość rat to 120, co daje nam 10 lat maksymalnego zobowiązania.
A czy kredyt 70 tys może być klientowi udzielony na okres piętnastu lat? Niestety, takie rozwiązanie również nie wchodzi w grę. Dlaczego? Według polskiego prawa bankowego kredyt może być udzielony najmniej na trzy a najwięcej na sto dwadzieścia rat. Oznacza, że możemy zaciągnąć go najwyższej na dekadę.
Zastanawiając się nad wzięciem kredytu na 70 tysięcy bardzo często rozważamy więc umowę na dziesięć lat. Oznacza to, że z bankiem rozliczymy się w stu dwudziestu miesięcznych ratach, których wysokość zostanie ustalona indywidualnie.
Bezpieczne pożyczanie pieniędzy powinno być bardzo dobrze przemyślane. Zarówno kredyt na 200 tysięcy, kredyt na 100 tys, jak i ten na omawianą kwotę mogą wpędzić klienta w kłopoty finansowe, jeżeli nie zostaną dobrze przemyślane. Warto więc skorzystać z narzędzia, takiego jak kalkulator kredytowy online, który pozwoli na szybkie i proste porównanie oferty poszczególnych banków w tym przedziale cenowym. Co to oznacza w praktyce?
Kalkulator kredytowy Saverium to proste, intuicyjne i darmowe narzędzie, które pozwala bardzo szybko sprawdzić takie parametry jak:
Nie trzeba być ekspertem od finansów, aby zorientować się co do kosztów kredytowych w zależności od parametrów jakie wybraliśmy.
Kredyt 70 tys złotych to relatywnie duże zobowiązanie finansowe. Banki najchętniej udzielają go osobom o stabilnej sytuacji finansowej oraz bardzo dobrej historii kredytowej. Górna granica długości kredytowania wynosi dziesięć lat, czyli sto dwadzieścia rat.
Jak każde zobowiązanie finansowe, tak i kredyt 70 tys musi być efektwnem przemyślanej decyzji. Kwota 70 000 zł jest wysoką kwotą i powinniśmy się decydować na jej pożyczenie tylko wtedy, gdy mamy pewność, że uda nam się ją spłacić w wyznaczonym czasie, w określonych ratach, z uwzględnieniem prowizji i odsetek, jakie nakłada na nas bank.