Pożyczka bez udokumentowanych dochodów | Saverium

Pożyczka bez udokumentowanych dochodów

Zaciągnięcie pożyczki bankowej związane jest z koniecznością udokumentowania swoich dochodów, na podstawie których bank ocenia zdolność kredytową klienta. Tymczasem firmy pożyczkowe nie wymagają od potencjalnych pożyczkobiorców dokumentowania dochodów, co znacznie skraca całą procedurę zaciągania zobowiązania. Czym charakteryzuje się pożyczka bez udokumentowanych dochodów i jak ją uzyskać?

Pożyczka bez udokumentowanych dochodów

Czym jest pożyczka bez udokumentowanych dochodów?

Chcąc zaciągnąć pożyczkę w banku, klient musi przedstawić tak zwane zaświadczenie o dochodach, które zwykle wydawane jest przez pracodawcę. Zawarte są w nim informacje odnośnie tego, ile dana osoba zarabia, a więc jakie są jej miesięczne dochody. Na podstawie zaświadczenia analitycy oceniają zdolność kredytową klienta, która jest czynnikiem decydującym w kontekście przyznania pożyczki. Udokumentować dochody należy bez względu na ich źródło - zarówno pracownicy, jak i przedsiębiorcy muszą przedstawić stosowną dokumentację. Zupełnie inaczej kwestia ujawniania dochodów wygląda, gdy ubiegamy się o finansowanie w firmach pożyczkowych. Tutaj możliwe są szybkie pożyczki bez zaświadczeń o dochodach - aby je uzyskać, nie trzeba przedstawiać żadnych dokumentów. Niektóre firmy wymagają jednak złożenia oświadczenia o wysokości miesięcznych dochodów. Oświadczenie nie jest jednak równe zaświadczeniu - klient składa je we własnym zakresie, na tym samym formularzu, na którym wypełnia wniosek o pożyczkę pozabankową online.

Pożyczka bez dochodów - dla kogo?

Pożyczka na dowód bez udokumentowanych dochodów możliwa jest do uzyskania przez osoby:

  • pełnoletnie,
  • posiadające pełną zdolność do czynności prawnych,
  • posiadające ważny dowód osobisty,
  • które założyły konto w polskim banku,
  • posiadające numer telefonu zarejestrowany u polskiego operatora.

Warto zwrócić uwagę, że obecnie firmy pożyczkowe weryfikują historię kredytową swoich klientów, co w praktyce oznacza, że pożyczka na dowód bez dochodów może zostać przyznana osobie, która w momencie składania wniosku nie posiada niespłaconych zobowiązań finansowych. Pożyczka online dla zadłużonych będzie w praktyce niemożliwa do otrzymania.

Jak uzyskać pożyczkę bez dokumentowania dochodów?

W celu uzyskania pożyczki na raty lub pożyczki chwilówki, należy złożyć stosowny wniosek. Znajdziemy go na stronach internetowych firm pożyczkowych. We wniosku podajemy:

  • dane osobowe,
  • wybrane dane z dowodu osobistego,
  • wysokość miesięcznych dochodów - nie zawsze jest to obligatoryjne (chodzi o oświadczenie, a nie zaświadczenie).

Następnie będziemy musieli przejść procedurę weryfikacyjną, która polega na zalogowaniu się do swojej bankowości internetowej (czasami można to zrobić na pomocą dedykowanych aplikacji) i wykonaniu przelewu na symboliczną kwotę 1 zł bądź 1 gr. W międzyczasie firma pożyczkowa sprawdza, czy klient nie figuruje w bazach dłużników, na przykład BIK czy KRD. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, pieniądze mogą znaleźć się na koncie pożyczkobiorcy nawet w kilkanaście minut. Pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń o dochodach nie wymagają dostarczania żadnej, dodatkowej dokumentacji, dzięki czemu cała procedura przebiega bardzo sprawnie i szybko. Potrzebujesz pilnej pożyczki na raty bez weryfikacji? Wypełnij prosty formularz na naszej stronie, aby ubiegać się o ekspresową pożyczkę.

Pożyczka bez udokumentowanych dochodów - czy warto ją zaciągnąć?

Szybka pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach to doskonały sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki w stosunkowo krótkim czasie. Proces ubiegania się o finansowanie jest bardzo prosty, a ponadto pożyczkę od zaraz mogą także otrzymać osoby, które nie posiadają stałych dochodów bądź ich dochody nie są zbyt wysokiej. Pożyczka bez udokumentowanych dochodów spłacana jest w miesięcznych ratach - obecnie okres kredytowania wynosi minimum 2 miesiące, choć wiele zależy tutaj od kwoty pożyczki oraz od możliwości finansowych pożyczkobiorcy. Nie ulega wątpliwości, że pożyczkę bez udokumentowanych dochodów można otrzymać w krótszym czasie, niż pożyczkę bankową. Wynika to z faktu, iż pożyczkobiorca nie musi dostarczać żadnych, dodatkowych zaświadczeń, na które zwykle musi poczekać przynajmniej kilka dni. Warto pamiętać, że cała procedura wnioskowania o pożyczkę odbywa się online, zatem wniosek można złożyć w dowolnym czasie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Uzyskaj szybką pożyczkę online w łatwy sposób

100 zł200000 zł
61 dni120 miesięcy

Rata miesięczna *

227

Odsetki i prowizje *

438
Rzeczywista roczna stopa oprocetnowania zgodnie z ustawą o ochronie konsumentów wynosi 11,87% przy założeniu, że kwota pożyczki wynosi 10 000 zł z oprocentowaniem 9,5% a jej okres trwania 5 lat. Kwota do spłaty pożyczki wynosi wówczas w sumie 12 240 zł, co stanowi 204 zł miesięcznie. Do informacji na temat faktycznych końcowych odsetek w danym roku, czasu spłaty pożyczki i miesięcznej raty można mieć wgląd w umowie. Pożyczkodawcy przedstawiają spersonalizowaną umowę pożyczki każdemu klientowi. Rzeczywiste oprocentowanie w ciągu roku może wynosić od 11,87% do 1253,65%, a czas spłaty od 61 dni do 120 miesięcy. Kwota pożyczek może wynosić od 100 zł do 200 000 zł.

Powiązane artykuły