Pożyczki bez zdolności kredytowej | Saverium

Pożyczki bez zdolności kredytowej - czy to możliwe?

Banki skrupulatnie sprawdzają zdolność kredytową klientów, którzy ubiegają się o dodatkowe finansowanie. Tymczasem nie każdy posiada na tyle wysoką zdolność, aby móc uzyskać kredyt lub pożyczkę. Pojawia się więc pytanie, gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej? Czy w ogóle istnieje taka możliwość?

Szybka pożyczka na już. Jakie są warunki jej uzyskania?

Czym jest zdolność kredytowa?

Na początek warto wyjaśnić dwie kwestie, a mianowicie czym w ogóle jest zdolność kredytowa oraz jaka jest różnica pomiędzy kredytem a pożyczką. Zaczynając od końca, kredyt udzielany jest jedynie przez banki, natomiast pożyczkę można zaciągnąć zarówno w banku, jak i w wyspecjalizowanej firmie pożyczkowej.

Banki zawsze sprawdzają zdolność kredytową swoich potencjalnych klientów, dlatego nie istnieje coś takiego, jak kredyty bez zdolności kredytowej. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku pożyczek - jeśli zaciągamy je w banku, to musimy posiadać wysoką zdolność kredytową, zaś w firmach pożyczkowych możemy uzyskać szybką pożyczkę bez sprawdzania zdolności kredytowej. A czym w ogóle owa zdolność kredytowa jest? Bada się ją na podstawie kilku czynników, takich jak:

  • wysokość miesięcznych dochodów,
  • źródło dochodów,
  • uśrednione, miesięczne wydatki,
  • ilość osób pozostająca na utrzymaniu pożyczkobiorcy.

Innymi słowy, banki sprawdzają, czy ich klient będzie w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę w określonym terminie, na ustalonych warunkach.

Pożyczki bez zdolności kredytowej - jakie wymagania należy spełnić?

Pożyczka pozabankowa bez zdolności kredytowej charakteryzuje się tym, że aby ją uzyskać, nie trzeba przedstawiać żadnych, dodatkowych zaświadczeń. Zdolność kredytowa klienta nie jest badana przez analityków - to sam klient musi ocenić, czy będzie w stanie terminowo spłacać swoje zobowiązanie na podstawie osiąganych przez siebie dochodów. Niemniej jednak, aby uzyskać pożyczkę bez zdolności kredytowej, należy spełnić kilka warunków. Klient musi więc:

  • być osobą pełnoletnią,
  • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz obywatelstwo polskie,
  • posiadać ważny dowód osobisty,
  • założyć konto bankowe w polskim banku.

Zdolność kredytowa, a historia kredytowa

Pojęcie zdolności kredytowe często bywa mylone z pojęciem historii kredytowej. Warto mieć na uwadze, że o ile firmy pożyczkowe nie sprawdzają zdolności kredytowej klienta, o tyle ważna jest dla nich właśnie historia kredytowa. W praktyce chodzi o to, aby klient, w momencie składania wniosku o pożyczkę, nie figurował w bazach dłużników.

Przykładem takiej bazy jest BIK, a zapisy pojawiające się w nim mogą dotyczyć niespłaconej pożyczki, kredytu czy innego zobowiązania finansowego. Warto więc, przed złożeniem wniosku o pożyczkę sprawdzić, czy spłaciliśmy wszelkie długi, gdyż w przeciwnym razie finansowanie nie zostanie przyznane. Nie ma w chwili obecnej możliwości zaciągnięcia pożyczki bez BIK, w renomowanych firmach pożyczkowych.

Jak uzyskać pożyczkę bez zdolności kredytowej online?

Procedura wnioskowania o pożyczkę bez zdolności kredytowej online jest bardzo prosta, bowiem wystarczy wypełnić właściwy formularz na stronie wybranej przez siebie firmy pożyczkowej. Instytucje te nie wymagają załączania dokumentów, takich jak na przykład zaświadczenie o zarobkach bądź innych, potwierdzających zdolność kredytową.

Następnie klient zobowiązany jest wykonać przelew ze swojego konta bankowego na rachunek firmy pożyczkowej, celem weryfikacji tożsamości. Po pozytywnym zweryfikowaniu wniosku oraz tożsamości klienta, pieniądze mogą zostać przekazane nawet w kilkanaście minut. Jest to niewątpliwa zaleta pożyczki gotówkowej bez zdolności kredytowej, bowiem najwięcej czasu pochłania sprawdzenie owej zdolności i ustalenie, czy klient będzie w stanie spłacać swoje zobowiązanie.

Tymczasem, przy pominięciu tejże procedury, pieniądze można otrzymać do swojej dyspozycji w kilka chwil. Warto mieć na uwadze, że spłata pożyczki odbywa się w wygodnych, miesięcznych ratach - ich ilość zależy przede wszystkim od kwoty pożyczki oraz potrzeb i możliwości klienta. Wszystkie szczegóły dotyczące warunków finansowania, wysokości oprocentowania bądź dodatkowych opłat, jakie będzie musiał ponieść klient, można znaleźć w ofercie oraz w umowie pożyczki.

Powiązane artykuły